24. Uçan Süpürge için başvurular başladı

Yedinci Sanat

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ne başvurular başladı. Azize Tan’ın direktörlüğünde 24. kez düzenlenecek olan festival için son başvuru tarihi 26 Şubat 2021 olarak açıklandı. 

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olma özelliğine sahip, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; Cannes, Berlin, Rotterdam gibi dünyanın en önemli festivallerine jüri gönderen FIPRESCI jürisine sahip ilk kadın filmleri festivali olma özelliğini taşıyor.

Kadın örgütleri ve STK’larla toplantılar düzenleyerek, festivale her yıl yoğun bir şekilde hazırlanan Uçan Süpürge, 2020 yılında #EvdeKaldık temasıyla düzenlenmişti. 2021 yılı teması ve festivalin hangi koşullarda düzenleneceği henüz açıklanmadı. Direktörlüğünü Azize Tan'ın üstlendiği festival için katılımcıların 26 Şubat'a kadar başvurmaları gerekiyor. 

Toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadın sorunlarına duyarlı kişileri, kadın örgütleri ve diğer ilgili sivil toplum örgütlerini bir araya getirmeyi hedefleyen festival, kadın sorunları konusunda ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinde toplumsal farkındalığı artırmayı ve kadın emeğini görünür kılmayı amaçlıyor.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler