Beyoğlu'nun tarihine tanıklık eden "Lale Plak" kapanıyor

Metronom

Yıllarca müzisyenlerin ve sanatseverlerin uğrak noktası olan Lale Plak'ın Beyoğlu'nda bulunan butik tarzı dükkanı kapanıyor. Dükkanın sahibi Hakan Atala, twitter'dan yaptığı açıklamada "13 Mayıs 1954 günü başlayan serüvenimiz, 31 Aralık 2019 günü sona eriyor" açıklamasını paylaştı.

İbrahim ve Yusuf Atala kardeşler tarafından 1954 yılında açılan 'Lale Plak'ın özel sebeplerden dolayı kapatılacağı duyuruldu. Dükkanın sahibi Hakan Atala, twitter hesabından yaptığı açıklamada "elimizde olmayan nedenlerle" diyerek yıl sonunda dükkanın kapatılacağını açıkladı..


31 Aralık 2019 itibariyle Beyoğlu'nun tarihine tanıklık eden dükkanı kapatacaklarını belirten Atala, "Mağazanın butik bir yer olmasını isterdim, mağazayı bu konsepte getirdim. Eş, dost herkes buraya gelirdi, çay kahve içerdik, müzik bahaneydi aslında. Burası müzisyenlerin buluşma yeriydi. Mağazayı özel sebeplerden dolayı kapatıyoruz. Fakat son yıllardaki Beyoğlu'nun değişimi, ekonomik şartlar, sektörün dijitalleşmesi ek unsurlar oldu. Buranın tarihi bir dokusu vardı, plakları çıkacak ünlü isimler gelirdi, bana eserlerini dinletirlerdi. Sanatçılar plaklarını burada imzalarlardı, biz de burada bu imzalı plakları müşterilerimize ulaştırırdık. Kapanacak olmasından dolayı içimde bir burukluk var" sözlerini ifade etti.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler