Londra Kitap Fuarı'ndan Minoa Kitabevi'ne Ödül

Yayın dünyası

Minoa Kitabevi, Londra Kitap Fuarı'nın her yıl düzenlediği Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri'nde Yılın Kitabevi seçildi.

Londra Kitap Fuarı'nın her yıl düzenlediği "Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri" (London Book Fair International Excellence Awards - IEA), 2023 yılında Yılın Kitabevi kategorisinde Türkiye'den Minoa Kitabevi'ni ödüle layık gördü. İstanbul Akaretler'de kurulan bağımsız kitabevi Minoa, uluslararası yayıncılık endüstrisinde verilen önemli ödül IEA'da "Yılın Kitabevi" seçildi.

Yayıncılık dünyasındaki başarılı örnekleri ödüllendiren organizasyonun jürisi Minoa Kitabevi'ni "İstanbul'da görülmesi gereken bir mekan olmanın yanı sıra örnek bir kitapçı" olarak vurguladı. Minoa; kitapçı, kafe, ikinci el kitap ve etkinlik bölümleriyle jürinin beğenisini topladı.

10 yıldır gerçekleştirilen Londra Kitap Fuarı Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri'nde bu yıl, Yılın Kitabevi dışında Yayıncılıkta Kapsayıcılık, Sürdürülebilirlik ve Sesli Kitap Yayıncılığı olmak üzere toplam dört kategori belirlendi. Başarıların tutku; yaratıcılık ve ustalık açısından değerlendirdiği ödüller, 19 Nisan akşamı Londra'da gerçekleşecek özel bir törenle sahipleriyle buluşacak.

Londra Kitap Fuarı Uluslararası Mükemmeliyet Ödülleri 2023

Yılın Kitabevi – Minoa (Türkiye)

Sürdürülebilirlik Girişimi - Bloomsbury Yayıncılık (İngiltere)

Yayıncılıkta Kapsayıcılık – Bonnier Books (İngiltere)

Sesli Kitap Yayıncılığı – MacMillan Audio (Amerika)

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler