Trans mahpus kitap desteği bekliyor

Yayın dünyası

Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan trans kadın mahpus, “Hapiste LGBTİ” aracılığı ile kitap talebini paylaştı.

Üniversiteye kayıt yaptırmayı planlayan ve kitaba erişemeyen trans kadın mahpus kitap bağışlarınızı bekliyor. Trans mahpusun kitap talebini LGBTİ+ mahpusların durumları, ihtiyaçları ve hakları konusunda kamuoyunu bilgilendirme amaçlı içerik paylaşan “Hapiste LGBTİ” duyurdu. Hapiste LGBTİ duyurusunda, trans mahpusun kitap talebini ifade ettiği mektubun ilgili bölümünü paylaştı.

Üniversite hazırlık, Rusça ve Fransızca gramer kitapları

Lise eğitimini tamamlamak üzere olan ve üniversitede psikoloji ya da sosyoloji okumak isteyen trans mahpus mektubunda ayrıca konuştuğu İngilizce dışında Rusça ve Fransızca da öğrenmek istediğini ancak kaynak kitaplara erişemediğini belirtiyor. Mektupta hem üniversite hazırlık kitaplarına hem de dil öğrenimi için gramer çalışabileceği kitaplara ihtiyacı olduğunu bildiriyor.

Kitapları nasıl gönderebiliriz?

“Hapiste LGBTİ”, kitap talebini duyuran trans mahpusa ve diğer LGBTİ mahpuslara destek olmak isteyenleri Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği’nin 0212 293 69 82 numaralı telefonuna yönlendiriyor. Bu numarayı arayarak LGBTİ mahpusların ihtiyaçları için nasıl destek olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Kaos GL

Çok Okunanlar