Kaos GL Dergisi’nin 176. sayısı “Diyalog” dosyasıyla çıktı

Dergilik

Kaos GL Dergisi’nin 176. sayısı, “Diyalog” dosya konusuyla yayınlandı. Bu sayıda sosyal diyalog zemininde LGBTİ+’ların konumları, sanat aracılığıyla kurulan diyaloglar, günden güne değişen diyalog kurma araç ve yöntemleri, queer ilişkilerdeki değişen güç dengeleriyle beraber yeni diyalog zeminlerine olan ihtiyaç tartışmaya açılıyor.

1994 yılından beri yayın hayatını sürdüren Kaos GL dergisinin Ocak-Şubat 2021 sayısı “Diyalog” dosya konusu ile raflarda yerini aldı. “Sosyal politikaların iyileştirilmesi ve kamu kurumlarıyla iş birliklerinin geliştirilmesi noktasında inşa edilen sosyal diyalog zemininde LGBTİ+’lar nerede? Toplumsal ezberler ve varsayımlar LGBTİ+’ları nasıl etkiliyor? LGBTİ+ mülteciler açısından sosyal içerme veya uyum süreçlerinde yürütülen diyaloglar ne kadar yeterli?” gibi sorulara cevap aramak amacıyla yola çıkan 176'ncı sayıda aktivizmin içindeki kültürlerarası ve kuşaklararası iletişim, sosyal diyalog zemininde LGBTİ+’ların konumları, sanat aracılığıyla kurulan diyaloglar, günden güne değişen diyalog kurma araç ve yöntemleri, queer ilişkilerdeki değişen güç dengeleriyle beraber yeni diyalog zeminlerine olan ihtiyaç tartışmaya açılıyor. 

Diyalog sayısında kimler yer aldı?

Kaos GL Dergi’nin Diyalog dosyasında, Anjelik Kelavgil, Hilal Demir, Hülya Üçpınar, Marsel Tuğkan Gündoğdu, Meryem Güldürdak, Niyaz Uslu, Oğulcan Özgenç, Sezgin İnceel ve umut yazıları ve röportajlarıyla yer aldı.

Aslı Alpar, Güzide Çoban, Işıl Saykan, İlker Hepkaner, M. Mustafa Onur, Muko Az ve Yıldız Tar ise Güncel Sayfalara katkı sundu.

Yazılara çizimleriyle Haykunduzbin, The Art of Huan ve Okyanus Çamcı eşlik ederken; 176.Sayımızın kapağında Uğur Altun, umumda ise Baysan Yüksel çalışmalarıyla yer aldı.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler