İmamoğlu’ndan Muammer Karaca Tiyatrosu müjdesi - Mesele 121

Sahne Tozu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2012 yılında olası bir depremde yıkılma riski taşıdığı gerekçesiyle kapatılan Muammer Karaca Tiyatrosu’nun aslına uygun olarak yenileneceğini duyurdu.

Twitter hesabından Muammer Karaca Tiyatrosu’nun harabe fotoğraflarını paylaşarak “Muammer Karaca Tiyatrosu’nda neler oluyor?” diye soran Gazete Müstehak'a yine sosyal medya aracılığıyla yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tiyatronun yenileneceğini şu sözlerle duyurdu: “Muammer Karaca Tiyatrosu İBB uhdesinde aslına uygun olarak yenilenecek. Beyoğlu’nun kültür ve sanat dolu günlerine geri dönmesi adına bu süreci yakından takip edeceğim.”

Tiyatro ve sinema oyuncusu Muammer Karaca'nın 1955 yılında kurduğu, "Muammer Karaca Tiyatrosu", ünlü sanatçının 1978 yılında ölümüne kadar Türk tiyatrosuna hizmet etmeye devam etti. 1979 yılında İSKİ tarafından kullanılan tiyatro binası, 1988 yılında İBB tarafından yeniden tiyatro haline getirildi. 1989 yılında perdelerini açan Karaca Tiyatrosu 1999 depreminde hasar gördü. Kasım 2012'de olası depremde yıkılma riski taşıdığı için faaliyetleri tamamen durduruldu.

Çok Okunanlar