Film Gösterimi: The Blair Witch Project, Gerisi Hikaye Ekibi - Mesele 121

“Pazar Korku Saati” gösterimlerimizin ikinci sezonuna “20. Yüzyılın Son Günlerinde Sinemada Korku” başlığıyla giriyoruz. İlk gösterimimizde 1999 yapımı The Blair Witch Project (Blair Cadısı) filmini izleyeceğiz. Daniel Mryck ve Eduardo Sánchez’in yazıp yönettiği ve sinemada ‘buluntu kayıt’ türünün en başarılı örneklerinden biri olan yapım, 20. yüzyılın en kârlı sinema filmi ünvanını almıştır.

Sinema öğrencisi üç gencin, belgesel çekmek için girdikleri ormanda kaybolmalarının üzerinden üç yıl geçtikten sonra bulunan video kasetlerin montajlanıp bir filme dönüştürüldüğü ve tüm olayların gerçek olduğu iddiası ile vizyona giren filmin yarattığı sansasyon da kayda değerdir. Müthiş başarısının ardından devam filmi de çekilen ve ‘buluntu kayıt’ türünün yeniden canlanmasını sağlayan bu etkileyici filmi Demokan Atasoy, I. Beril Tetik ve Galip Dursun ile birlikte izleyip üzerine konuşacağız.

  • Tarih: 27 Ekim 2019 Pazar
  • Saat: 14.00
  • Yer: Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi
  • Not: Katılım ücretsiz, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. gerekiyor
Joomla SEF URLs by Artio