Evde Sendika Buluşmaları-1: Evden Çalışmanın Hukuku - Mesele 121

DİSK Basıniş, pandemi önlemleri kapsamında yaygınlaşan evden çalışma/uzaktan çalışma konusunu basın yayın emekçileri ile beraber tartışacağı bir dizi söyleşi planladı. Evden çalışmanın hukuki boyutu ve sağlık açısından etkilerinin ele alınacağı online söyleşiler dizisinin ilkinini iş hukuku bağlamında evden çalışma oluşturuyor.

Evden çalışma, kimi sektörlerde sona ererken bazı kurumlarda uzatılarak uygulanmaya devam ediyor. Kalıcı olmasına dair işveren cephesinden açıklamalar gelmeyi sürdürüyor. Söyleşi dizisi hem  bu yeni çalışma biçiminin ekonomik hak kaybına yol açmamasını hem de  ruh-beden sağlığına yönelik etkilerini bilince çıkartmayı amaçlıyor. 

Bu buluşmaların ilki olan Evden Çalışmanın Hukuku söyleşisi, 4 Haziran Perşembe saat 20.00’de Zoom üzerinden gerçekleşecek. Söyleşide, Türkiye’de çalışma hayatına ve sendikal alana dair önemli çalışmalara imza atan Doç. Dr. Aziz Çelik konuşmacı olarak yer alacak ve evden çalışan ya da bu konuda sorusu olan tüm medya, yayınevi ve matbaa emekçilerineaçık olacak. 


  • Tarih: 4 Haziran 2020, Perşembe
  • Saat: 20.00
  • Yer: Zoom uygulaması
  • Katılım: Kayıt için form doldurmak gerekiyor.
    Bağlantı bilgileri etkinlikten 1 saat önce eposta ile gönderilecek. 

Joomla SEF URLs by Artio